All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 302 Products.
Fireproof Satin Weave Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric/cloth Roll For Fire Curtain
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
High Temperature Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Curtain High-Quality Fire Protection
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
High Temperature Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Curtain High-Quality Fire Protection
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
Black Fire Retardant Blanket Glass Fiber Roll Compenstor Cloth 1.2mm Thermal Insulation Roll
| Weight: | 1100g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
1.3mm Industrial Fire Blanket Roll Vermiculite Glassfiber Cloth 800 C Heat Resistant Fiberglass Welding Blanket Roll
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
Yellow Flame / Spark Resistant Fire Fiberglass Welding Blanket Roll Fabric Vermiculite Coated
| Nominal Weight: | 1070 G/M2 |
|---|---|
| Nominal Width: | 1.5 M |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
Heavy Duty Vermiculite Coated Fiberglass Industrial Welding Fire Blanket Roll 800 C Resistance
| Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Size: | 1000mm |
| Diameter: | 1.4mm |
Suntex Industrial Fire Blanket Roll Fire Blanket and Fire Resistant Welding Blanket
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
High Temperature Resistant Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Heat Shield Containment
| Nominal Weight: | 1070 G/M2 |
|---|---|
| Nominal Width: | 1.5 M |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
Easy To Be Sewn Fabricated Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Gaskets Oven Door Seals
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |

