All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ insulation silicone coated fiberglass cloth ] match 1010 Products.
Thermal Insulation Material PU Coated Fiberglass Fabrics for Acid and Alkali Resistance
| Name: | Polyurethane Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 460gsm |
PTFE Coated Fiberglass Fabric for Electronic Insulation and Heat Press Release Sheet
| Name: | PTFE Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Advantage: | High Temperature Resistant |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric 0.4mm PU Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtain And Smoke Curtains
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
PU Coated Fiberglass Fabric Specially coated UV resistant, abrasion resistant fiberglass fabric
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric high temperature fiberglass clothFor Removable Insulation Jacket And Cover
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone Coated Glass Fibre Fabric for Insulation blanket
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone Coated Glass Fibre Fabric for Insulation Pad
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Removable Insulation Jacket Insulation Cover with Temperature Resistance high temperature fiberglass cloth
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Heat Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric For Electric Insulation
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |

