All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ temperature resistant fiberglass cloth ] match 1313 Products.
Calcium Silicate-Treated High-Temperature Fiberglass Cloth: Durable & Flexible for Equipment Covers
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 1200gsm To 1500gsm |
14 OZ Insulation Material Grey Coating Fabric With Silicone For Covers And Jackets
| Weight: | 510 G/M2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.44 Mm |
| Color: | Grey |
Wire Reinforced Silicone Coated Glass Cloth On Thermal Insulation Cover
| Product Name: | Wire Reinforced Glass Fabric Used On Thermal Insulation Cover |
|---|---|
| Material: | Fiberglass Fabric, Stainless Steel Wire |
| Keyword: | Wire Reinforced Glass Fabric |
High Temperature Insulation Calcium Silicate Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 1200gsm To 1500gsm |
Yellow Silicone Coated Glass Cloth for Emergency Fire Blanket
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Material: | Silicone Fiberglass |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric for Expansion Joints Water/Heat Resistant Glass Fiber Cloth Manufacturer
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Heat And Cold Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 0.4mm For Air Distribution Ducts M0
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Yellow Silicone Coated Glass Cloth - Emergency Fire Blanket
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Material: | Silicone Fiberglass |
Fiberglass Fabric Floating Roof Seal For External Aboveground Tanks
| Product Name: | Fiberglass Fabric Floating Roof Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Heat Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Flame Resistant Material
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

