All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ temperature resistant fiberglass cloth ] match 1301 Products.
Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtains And Welding Curtains
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
550C Heat Resistant Silicone Fiberglass Sleeve Insulation Cable Pipe Protection and the diameter between
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
One side silicone fabric with thickness around 1mm silicone coated fiberglass fabric
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Silicone/rubber coated fabric Polyester High tenacity coated fiberglass fabric
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric Thermal Insulation For Welding
| Weight: | 100~2000g/m2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Color & Coating: | Silver Silicone |
Chemical Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtain
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Single Side Silicone Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joints Compensator
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
SUNTEX Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
SUNTEX Neoprene Coated Fiberglass Fabric
| Product Name: | Neoprene Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 600gsm |
| Thickness: | 0.45mm |
Neoprene Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Blanket Expansion Joint
| Product Name: | Neoprene Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 600gsm |
| Thickness: | 0.45mm |

