All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ temperature resistant fiberglass cloth ] match 1270 Products.
Black Anti-static PTFE Coated Fiberglass Fabric for Dust Lagging
| Yarn Type: | E-glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Plain Woven |
Fireproof Fiberglass Fabric For 18 oz. heat treated fiberglass curtains
| Base Material: | Fiber Glass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Flexible Connector Polyurethane Coated Fiberglass Fabric High Temperature Hose Fabric
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Weight: | 710g/sqm (20.88 Oz./Sq.Yd.) |
| Thickness: | 0.65mm (0.025 Inch) |
Excellent Tensile Strength Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Safety Clothing
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Material: | Fiberglass Cloth |
| Technique: | Weaving And Sewing |
Customized PTFE Coated Fiberglass Fabric Anti Stastic Performance
| Yarn Type: | E-glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Plain Woven |
Fireproof Fiberglass Fabric For Fire Curtains Smoke Curtains
| Base Material: | Fiber Glass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
High Silica Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU / Acrylic / Vermiculite Heat Resiatant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Anti-Corrosion And Fireproof Silicone Fabric Corrosion & Fire Resisting Silicone Coated Fiberglass Cloth Composite Material
| Service Temperature: | 1000°F/550°C |
|---|---|
| Base Fiber: | Fiberglass |
| Coating: | Two Sided Silicone Rubber |
Weather Haven Hangar Cover Fire Resistant Waterproof Fiberglass Fabric Tent Insulation Material
| Material: | Special Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric: | Fireproof Thermal Insulation Fiberglass Fabrics |
| Area: | Customized |
High Temperature Insulation Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

