All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 605 Products.
Fiber Glass Cloth Roll Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Heat Insulation Abrasion Resistance Silicone Coated Fiberglass Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Thermal Insulation Silicone Fabric E-Glass High Temperature Resistance Silicone Coated Fiberglass for Fire Prevention
| Coating: | Silicone Rubber On Both Side |
|---|---|
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
| Color: | Blue |
Fire Proof PU Coated Fiberglass Fire Retardant Cloth Fabric Expansion Joint Belt
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
High Temperature Fabric Expansion Joint Cloth Fire Resistant Fabric
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric On Single Side For Smoke And Fire Curtain
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High Temperature Resistant expansion joint Colorful Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
SUNTEX Fabric Expansion Joint Cloth
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Two Sided Silicone Coated Fabric Products From Suntex
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulation Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass For Fire Prevention
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |

