All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 605 Products.
Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulation Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass For Fire Prevention
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
E Glass Woven Silicone Coating Fabric Cloth Two Side Fireproof Silicone Rubber Coated Heat Resistant Fiberglass Fabric
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
SUNTEX Fabric Expansion Joint Fiberglass Fabric
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
M0 Fire Proof PU Coated Fiberglass Fire Retardant Cloth 4H Satin For Flexible Expansion Joint
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Red Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant Fiberglass Cloth
| Base Material: | Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
Flange Insulation Covers Heat Reflective Silicone Fiberglass Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 560 G/sqm |
4H Satin Weave type Silicone Coated Silica Fiberglass Fabric Fire Resistant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Fiberglass Cloth Coated Silicone PU Glass Fiber Fabric
| Base Material: | Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
Chemica Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Fireproof E-Glass/C-Glass Cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Silica Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU / Acrylic / Vermiculite Heat Resiatant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |

