All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant industrial fabric ] match 394 Products.
Colored Covers Thermal Insulation Fabri / Silicone Impregnated Fiberglass Cloth
| Width: | 1 / 1.5 Meter |
|---|---|
| Color: | Red |
| Brand: | Suntex |
High Temperature Silica Fiberglass Cloth Fire Barrier Fire Blanket Material
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.65mm |
580g Ptfe Coated Fiberglass Fabric China Single Side For Heat Resistant Blanket
| Nominal Weight: | 580g/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m |
| Nominal Thickness: | 0.43mm |
Fiberglass Manufacture Silica Coated Cloth Fabric Fiber Glass Material
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.65mm |
Fire Retardant Welding Blanket with Splash Proof and Spark Proof Features in 1m to 1.55m Widths for Industrial Use
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Heat resistant material silicone rubber coated fiberglass fabrics for flexible expansion joint
| Weight: | 1120 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Color: | Red |
Red Medium Duty Industrial Fire Blanket Roll Material Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Temperature Resistance: | -50C -500C |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
Black Fiberglass Welding Blanket with 1200°C Protection 0.41mm Thickness and 1m to 1.55m Width Options
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Fireproof Fiberglass Cloth Welding Blanket with No Itch Blue/Black Color and 460 g/sqm Weight
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Welding PU Coated Fiberglass Fabric Cloth Fire Barrier M0 Isolating Fabric Canvas 0.4mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |

