All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ acrylic coated fiberglass fire retardant fabric ] match 98 Products.
Silicone Coated Fiberglass for Fire Resistant Welding Blanket
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Temperature Fiberglass Thermal Insulation Fabric Silicone Coated Heat Resistant
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
30oz Weave - Lock Fire Resistant Fiberglass Fabric Flame Resistant Fabric 550C
| Color: | Black |
|---|---|
| Application: | Welding Barriers |
| Thickness: | 0.043'' |
19oz Fiberglass Cloth Roll Check Board Weaving For Anti Fire Blanket Curtain
| Width: | 152cm |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Temperature: | 550 C Degree |
Green High Temp Fiberglass Fire Curtain Fabric Cloth For Building Fire Control System
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
550°C Heat Resistant Acrylic Coated Welding Blanket Fire Blanket with Customizable Sizes
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |
Acrylic Coated Fire Resistant Fiberglass Fabric for Fireproof Curtain Welding Curtain
| Width: | 1.52 Mtr |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Brand: | Suntex |
High Temperature Protection Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |
Acrylic Coated Fire Resistant Fiberglass Fabric for Fireproof Curtain
| Width: | 1.52 Mtr |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Brand: | Suntex |
High Temperature Protection Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Surface Treatment: | Acrylic Coated |

