All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ acrylic coated fiberglass fire retardant fabric ] match 98 Products.
Two Sides Silicone Coated Fiberglass- Welding Blanket Factory
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Fireproof Coated Fiberglass Fabric Welding Fire Blanket Roll Fire Retardant Welding Blankets
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Material: | Fiberglass Cloth |
| Technique: | Weaving And Sewing |
Heat Retardant Door PTFE Coated Fiberglass Fabric for Smoke curtain and fire cutain
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Heat Retardant Door PTFE Coated Fiberglass Fabric 610g Thermal Case E Glass Fiberglass
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Fire retardant, insulation Flexible Duct Coated Fiberglass Fabric Coated With Neoprene Rubber Black
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Green High Temp Fiberglass Fire Curtain Fabric Cloth For Building Fire Control System
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
Ptfe Coated Fiberglass Fabric High Temperature Fiberglass Fabric
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Food Grade Black Brown Ptfe Coated Fiberglass Fabric Chemical Corrosion Resistant
| Weight: | 580 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Grey |
550 Degree High Temperature Resistance Fire Proof Safety Welding Protection Fiberglass Fire Blanket
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Thermal Insulation Fireproof Fabric Fiberglass Coated With Neoprene
| Weight: | 600 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.45 Mm |
| Color: | Black |

