All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ acrylic coated fiberglass fire retardant fabric ] match 98 Products.
1.2x1.2m Standard Emergency Fire Retardant Protection Heat Insulation Fiberglass Fire Blanket
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Technique: | Weaving And Sewing |
Standard Emergency Fire Retardant Protection Heat Insulation Fiberglass Fire Blanket
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Technique: | Weaving And Sewing |
Acrylic Coated Fiberglass Fabric For Welding Pad Welding Blanket Fabrication
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Treatment: | Acrylic Coated |
| Usage: | Fire Welding Blanket,Fire Curtain |
0.6mm High Temp Protection Fiberglass Screen Fabric Fire Blanket For Welding
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Treatment: | Acrylic Coated |
| Usage: | Fire Welding Blanket,Fire Curtain |
High Strength Flame Retardant Silicone Coating Fiberglass Fabric
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
1.5m*1.8m Fire Curtain Fabric
| Type: | High Temperature Resistant Fire Blankets/curtains |
|---|---|
| Fire Resistance: | High Temperature Resistance |
| Weight: | 200 G/㎡ To 3000 G/㎡ |
Fireproof and Waterproof Silicone Coated Fiberglass Fabric for Fire Blanket
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Fireproof Waterproof Silicone Coated Fiberglass Fabric 140gsm to 3000gsm
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Easy to cut, no flyer Silicone Coated Fiberglass for Welding protection, thermal insulation, expansion joint, etc
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Different colour settings possible Silicone Coated Fiberglass for Fabric expansion joint
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

