All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 869 Products.
Double-Sided PU Coated Fiberglass Fabric 460 g/sqm 0.41 mm Fireproof Thermal Insulation for Industrial Use
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Heat resistant material silicone rubber coated fiberglass fabrics for flexible expansion joint
| Weight: | 1120 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Color: | Red |
32 Oz Rubber Silicone Coated Fiberglass Fabric Material Anti Fire Curtain
| Brand: | Suntex |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
| Weight: | 1120 G/sqm |
Satin Weave Polyurethane Coated Fiberglass Fabric for Fabric expansion joint
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.4mm |
Plain Woven PTFE Coated Fiberglass Fabric For Heat Insulation Pads
| Product Name: | Fiberglass Cloth For Pipe Insulation |
|---|---|
| Yarn Type: | E-glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
New Type High Temperature Non-Stick PTFE Coated Fiberglass Fabric
| Product Name: | Fiberglass Cloth For Pipe Insulation |
|---|---|
| Yarn Type: | E-glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
PTFE Coated Fiberglass Fabric for Electronic Insulation and Heat Press Release Sheet
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm |
| Thickness: | 0.43mm |
Fire Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 460gsqm Thermal Insulation
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm Fireproof Blue Black for Fire Curtains
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric 460gsm Heat Resistant Cloth
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |

