All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 829 Products.
E Glass Fiberglass Fabric for Boat FRP GRP, Heat Insulation/ High Temperature /Vermiculite/PU/Silicone Coated
| Alkali Content: | Medium |
|---|---|
| Weight: | 580g/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Antistatic Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Abrasion And Chemical Resistance Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Anti-static Fire Resistant Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
High Temperature Resistance Neoprene Coated Fiberglass Fabric - Flexible Fabric Connector
| Product Name: | Neoprene Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Weight: | 600gsm |
| Thickness: | 0.45mm |
Acrylic Coated Fire Resistant Fiberglass Fabric for Fireproof Curtain Welding Curtain
| Width: | 1.52 Mtr |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Brand: | Suntex |
Thermal Insulation Material PU Coated Fiberglass Fabrics for Acid and Alkali Resistance
| Name: | Polyurethane Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 460gsm |
Silicone Coated Fiberglass Fabric For Insulation Facings And Removable Insulation Blankets
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Acrylic Coated Fire Resistant Fiberglass Fabric for Fireproof Curtain
| Width: | 1.52 Mtr |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Brand: | Suntex |
SUNTEX Acrylic Coated Fiberglass Fabric
| Color: | Golden Fire Resistant Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Application: | Smoke Curtain,welding Protection |
| Width: | 183cm |

