All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 869 Products.
Heat Resistant Panel Ptfe Coated Fiberglass Cloth 0.45mm Fire Screen Fittings And Flange Covers
| Weight: | 610g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.45mm |
Heat Guard Fiberglass Insulation Cover For Insulation Of Flanges And Pipes
| Material: | Ceramic Fiber Insulation, Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
960 G Abrasion Resistant 550 C High Temperature Thermal Insulation Materials OEM Color
| Width: | 1.5 Meter |
|---|---|
| Color: | Red Or OEM |
| Brand: | Suntex |
Vermiculite Coated Silica High Temperature Fiberglass Cloth Working Temperature 1100C
| Nominal Weight: | 620 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 0.914 Meter |
| Nominal Thickness: | 0.68 Mm |
Heavy Duty Vermiculite Coated Fiberglass Industrial Welding Fire Blanket Roll 800 C Resistance
| Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Size: | 1000mm |
| Diameter: | 1.4mm |
Fire Retardant Aluminized Glass Cloth Thermal Insulating Materials Of The Steam Heating Pipelines & Fire Suits
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
19oz Fiberglass Cloth Roll Check Board Weaving For Anti Fire Blanket Curtain
| Width: | 152cm |
|---|---|
| Color: | White Or OEM |
| Temperature: | 550 C Degree |
High Temperature Silica Fiberglass Cloth Fire Barrier Fire Blanket Material
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.65mm |
High Temperature Resistant High Silica Fiberglass Cloth
| Nominal Weight: | 620 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 0.914 Meter |
| Nominal Thickness: | 0.68 Mm |
18oz Silica 0.6mm Industrial Fire Blanket Roll Safety Cloth For Fire Barrier Thermal Insulation Jacket
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Industrial Fire Blanket Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.6mm |

