All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 757 Products.
High Strength Silicone Coated Fiberglass Fabric for Insulation Blankets And Welding Curtains
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Heat Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric Flame Resistant Material
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtains And Welding Curtains
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
One side silicone fabric with thickness around 1mm silicone coated fiberglass fabric
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Strength Silicone Coated Fiberglass Fabric for Fiberglass Fireproof Protection Welding Blanket
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric For Insulation Mattress Blanket Jacket Cover
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Twill Woven |
Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth Roll
| Material: | Ceramic Fiber Insulation, Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Single Side Silicone Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joints Compensator
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Temperature Insulation Calcium Silicate Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 1200gsm To 1500gsm |
Fire Retardant Blanket PU Coated Fiberglass Fabric 0.77mm Thermal Fabric For Curtains
| Unit Weight: | 18 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.029 Inch |

