All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 757 Products.
36 Oz. Silver Grey Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fireproof Removable Insulation Blankets
| Maximum Temperature: | -50℃~ +550℃ |
|---|---|
| Color: | Silver Grey |
| Type Fiberglass: | E Glass |
Good Chemical Resistance Silicone Coated Fiberglass Fabric For Insulation Facings
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Abrasion And Chemical Resistance Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Anti-static Fire Resistant Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals
| Product Name: | Fiberglass Fabric For Floating Roof Tank Seals |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
480g Silicone Coated Fiberglass Fabric Cloth In Insulation Jackets
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Twill Woven |
Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric for Insulation Mattress,Blanket, Jacket,cover
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Weave Type: | Twill Woven |
Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Curtains
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Acrylic Coated Fiberglass Fabrics Heat Resistant Cloth For Welding Blanket Fabrication 32oz
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven |
| Alkali Content: | Alkali Free |
silicone rubber coated fiberglass fabric for Expansion Joint,fire curtain,smoke curtain,welding blanket
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Fire-Resistant PU Coated Fiberglass Fabrics For Air Distribution System 0.41mm
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |

