All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 757 Products.
0 4mm Silicone Coated 17 Oz. Fiberglass Cloth silicone coated fiberglass fabric
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
1000c High Temperature Resistant Silica Cloth Material For Coated Fiberglass Fabric
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Thermal Fireproof Material flexible fireproof material
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Gray and red Color Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joints
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High Temperature Resistant Thermal Insulation Refractory silicone coated fiberglass fabric
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain, Etc |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Heat Resistant Silicone Rubber Coated Glass Fibre Fabric High Strength Fibreglass Fabric
| Maximum Temperature: | 550°C(1100°F) |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Silicone Rubber On Two Side Or One Side |
PU Coated Fiberglass Fabrics For Air Distribution System 0.41mm
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
High Temperature Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric Thermal Insulation
| Product Name: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Silicone rubber coated fiberglass fabric
| Maximum Temperature: | 550°C(1100°F) |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Coating: | Silicone Rubber On Two Side Or One Side |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric On Single Side For Smoke And Fire Curtain
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |

