All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 757 Products.
silicone coated fiberglass fabric for removable and reusable insulation blankets and pads
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Anti-corrosive Fabric Silicone Coated Fiberglass Fabric For Fire Curtains
| Product Name: | Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
High Temperature Resistant expansion joint Colorful Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Abrasion Resistant Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Removable Insulation Cover
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Curtains
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
SUNTEX Vermiculite Coated Fiberglass Fabric
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Multiple Colors Customized Smoke Blocking Curtains Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Vermiculite Coated Fiberglass Fabric High Strength High-temperature Resistance Corrosion Resistance Flame Retardant
| Treatment: | Vermiculite Coating On The Both Side |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.4mm |
Fire Prevention Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulating Silicone Fiberglass Fabric For High Temperature Protection
| Base Fabric And Weave: | Fiberglass/plain Weave |
|---|---|
| Weight: | 17.0 Oz. Yd. ±10% |
| Thickness: | 0.015˝ ±10% |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulation Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass For Fire Prevention
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |

