All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 735 Products.
750C Stainless Steel Wire Reinforced Silicone Fiberglass Fabric For Fire Curtain
| Thickness: | 0.65 Mm (0.025 Inch) |
|---|---|
| Weight: | 830g/sqm (24.4Oz./Sq.Yd.) |
| Color: | White |
Custom Safety Emergency Silica Welding Fire Retardant Insulation Fiberglass Fireproof Blanket
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Slicone Coated |
Heat Reflective Silver Aluminum Fiberglass Cloth Laminated Glass Fiber Fabrics For Fire Blankets
| Weight: | 650 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 Mm |
| Color: | Silver |
Silver Heat Reflective Aluminum Fiberglass Cloth For Flexible Hose Fabricating Purpose
| Weight: | 470 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Color: | Silver Grey |
High Temperature Thermocovers Ptfe Coated Glass Fabric Fire Barrier Thermal insulation pad
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
High Temperature Thermocovers Ptfe Coated Glass Fabric 1 Side 17OZ Fire Barrier
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
Professional Factory Made Glass Fiber Cloth Coated Pu Coated Fiber Glass Fabric
| Unit Weigh: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
High Temperature Resistance Silicone Coated Fiberglass E-Glass Fireproof Silicone Coated Fiberglass Cloth Fabric
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
26oz Bulk E Glass Lagging Woven Fiberglass Cloth Welding Sparks Insulation Fire Blanket
| Application: | Welding Sparks Insulation |
|---|---|
| Weight: | 880g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |
26oz Bulk E Glass Lagging Woven Fiberglass Cloth Welding Sparks Insulation Fire Blanket
| Application: | Welding Sparks Insulation |
|---|---|
| Weight: | 880g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |

