All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 1672 Products.
Crowfoot Pattern PTFE Coated Fiberglass Fabric For High Temperature Insulation
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
PU Coated fiberglass fabric Welding Fabric Fabric Duct Expansion Joints
| Total Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1300mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
1 Mm Thickness Cloth Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Hose In The System
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
PU coated fiberglass fabric ventilation duct heat insulation welding protection flame retardant
| Unit Weight: | 20.29 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Thickness: | 0.0248 Inch |
PU Coated fiberglass fabric Welding Fabric Fabric Duct Expansion Joints
| Total Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1300mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Ventilation Duct Welding PU Coated Fiberglass Fabric Heat Insulation Flame Retardant
| Unit Weight: | 20.29 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Thickness: | 0.0248 Inch |
Fireproof Satin Weave Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric/cloth Roll For Fire Curtain
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
High Temperature Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Curtain High-Quality Fire Protection
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
High Temperature Fireproof Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Curtain High-Quality Fire Protection
| Coating: | Calcium Silicate |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Weight: | 32 OZ |
Vermiculite Silica Coated Fiberglass Fabric 1200°C Heat Resistant
| Treatment: | Two Sided Vermiculite And Silica Coated |
|---|---|
| Weight: | 620g/sqm |
| Thickness: | 0.65mm |

