All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ e glass fiberglass fabric ] match 1672 Products.
EN-13501 Certified Fireproof Fiberglass Fabric with 550°C Temperature Resistance and 0.6mm Thickness for Fire and Smoke Curtains
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
Good resistan Neoprene Black Fiberglass Fabric Chemical Resistant Fabric For Flexible Duct Connector
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Flexible Thermal Fireproof Material Pu Coated Fiberglass Fabric flexible duct connector
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Red 0.4mm Acrylic Coated Fiberglass Fabric with 550 Degree C Temperature Resistance for Welding Blankets
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Welding Blanket |
| Thickness: | 0.4mm |
High Flexible Silicone Fiberglass Fabric Used In Heat Insulation For Thermal Insulation Covers
| Temperature Resistance: | 550°C(1100°F) |
|---|---|
| Type Fiberglass: | E Glass |
| Weight: | 17.0 Oz./Sq.Yd. |
Colored E-Glass Fiberglass Thermal Insulation Cloth For Industry Pipe Cover
| Width: | 1 M / 1.5 M / 1.55 M |
|---|---|
| Color: | Silver Grey |
| Brand: | Suntex |
Good weather resistance Stress Relief Vibration Black Neoprene Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/m2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric with 4H Satin Weave and 550°C Temperature Resistance
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Thermal Fireproof Silicone Coated Glass Fiber Fabric For Fire Welding Blanket
| Color: | Gray |
|---|---|
| Thermal Resistance: | 550℃/1000℃ |
| Packaging Details: | High temperature resistant fire fabric packed in cartons loaded on pallets or according to customers' requirements. |
PU Glass Fabric Coating Side One Side Or Both Side for high temperature expansion joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |

