All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 295 Products.
Custom Fire Resistance Silicone Coated Fiberglass Welding Fire Blanket
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
PU Coated Fiberglass Fabric for fabric air ducts
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
High Temperature Resistance Silicone-coated fiberglass fabrics
| Weight: | 100~2000g/m2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Color & Coating: | Silver Silicone |
Silicone Coated Fiberglass Fire Blankets For Welding 8H Satin Weave Type
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
SUNTEX PU Coated Fiberglass Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
PU FIBERGLASS COATED FABRIC FOR FIRECURTAIN & SMOKE CURTAIN
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
PU FIBERGLASS COATED FABRIC FOR FIRECURTAIN & SMOKE CURTAIN
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |
Professional EN-13501 Certified Fire Curtain Fabric with 550°C Temperature Resistance and 0.6mm Thickness for Fire Protection
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Fire Curtain |
| Working Place: | Building,Hospital,Supermarket,meeting Room,Airport |

