All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 302 Products.
High Temperature Fabric Acrylic Silicone Pu Pvc Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
Silicone Rubber Coated Glass Fabric For Heat Insulation
| Service Temperature: | 1000°F/550°C |
|---|---|
| Base Fiber: | Fiberglass |
| Coating: | Two Sided Silicone Rubber |
Customizable Grey Silicone Coated Fiberglass Fabric Woven Bag Packaging
| Base Fabric And Weave: | Fiberglass/plain Weave |
|---|---|
| Weight: | 17.0 Oz. Yd. ±10% |
| Thickness: | 0.015˝ ±10% |
Fire Prevention Silicone Coated Fiberglass Fabric Insulating Silicone Fiberglass Fabric For High Temperature Protection
| Base Fabric And Weave: | Fiberglass/plain Weave |
|---|---|
| Weight: | 17.0 Oz. Yd. ±10% |
| Thickness: | 0.015˝ ±10% |
High Temperature Resistance Silicone Coated Fiberglass Cloth
| Weight: | 100~2000g/m2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Color & Coating: | Silver Silicone |
3732 Media Duty Coated Fire Blanket Fiberglass Welding Cloth Waterproof
| Weight: | 15 OZ/y2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Fire Retardant Blanket PU Coated Fiberglass Fabric 0.77mm Thermal Fabric For Curtains
| Unit Weight: | 18 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.029 Inch |
Two Sides Silicone Coated Fiberglass- Welding Blanket Factory
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
One Side Silicone Coated Fiberglass Fabric - Removable Thermal Insulation Jackets, Blankets Material
| Width: | 0.8m To 2m, Or Customized |
|---|---|
| Color: | Grey, Silver Grey, Red, Black, White, Green, Blue, Yellow, Etc. |
| Brand: | Suntex |

