All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 302 Products.
Coated Thermal Fire Welding Blanket Waterproof For Sale
| Color: | Black,grey,or Customized |
|---|---|
| Thickness: | 1.4 Mm~3mm |
| Size: | 1x50m,3x3m,1x1m,2x2m,8x8m,or Customized |
Acrylic Coated 100% Fiberglass for Fire Door Smoke Screen
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Color: | Black Or OEM |
| Application: | Fire Protection |
SUNTEX Graphite Coated Fiberglass Fabrics
| Unit Weight: | 28.82oz/sqy Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 2000mm |
| Standard Thickness: | 0.039 Inch |
Graphite Coated Fiberglass Fabrics
| Unit Weight: | 28.82oz/sqy Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 2000mm |
| Standard Thickness: | 0.039 Inch |
High Temperature Fiberglass Cloth Black Graphite Coated Fabric with Fire Resistance and Abrasion Properties for Fire Control Systems
| Unit Weight: | 28.82oz/sqy Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 2000mm |
| Standard Thickness: | 0.039 Inch |
Green Single side PU(Polyurethane) Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
High Temperature Heat Resistant coated fiberglass cloth PTFE coated fiberglass fabric in different color
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Cloth Glass Fiber Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Neoprene Rubber Black Coated Fiberglass Fabric 0.45 mm Thickness
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
16 OZ Removable Fiberglass Heat Reflective Fabric For Pipe Cover Heat Shield Blankets
| Width: | 150cm |
|---|---|
| Color: | Silver Grey |
| Temperature Resistance: | Up To 500 C Degree |

