All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 280 Products.
High Strength PU Coated Glass Fabric for Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Abrasion Resistance Pu Coated Glass Fibre Fabric for Fabric Duct Expansion Joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
PU Glass Fabric Coating Side One Side Or Both Side for high temperature expansion joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
High Strength PU Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Heat Resistant Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth/fabric For Door/curtain/expansion Joint/welding
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric one Sided For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
0.77mm PU Coated Fire Curtains Fabric Expansion Joint Cloth / Fiberglass Fabric Roll
| Weight: | 620g/sqm Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.77mm |
Expansion Joint Silicone Coated Fiberglass Fabric For Connector Hose Fabric
| Base Fabric And Weave: | Fiberglass/plain Weave |
|---|---|
| Weight: | 17.0 Oz. Yd. ±10% |
| Thickness: | 0.015˝ ±10% |
Both Side Silicone Rubber Fiberglass Fabric Expansion Joint Cloth Water And Heat Resistant
| Weight: | 15 OZ/y2 |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Fiberglass Cloth Color: | Grey |
Single Side Silicone Coated Fiberglass Cloth Black Silicone Fabric for Fabric Duct Expansion Joints
| Weight: | 960gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.72mm |
| Coating: | One Side Silicone Rubber |

