All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 280 Products.
Air Condition System Chemical Resistant Fabric For Flexible Duct Connector Neoprene Black Fiberglass Fabric
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Flexible Ducts Material Fiberglass Chemical Resistant Fabric / Fiberglass Cloth Roll
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/m2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
0.4mm Flexible Duct Coated Fiberglass Fabric Coated With Neoprene Rubber Black
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Fire retardant, insulation Flexible Duct Coated Fiberglass Fabric Coated With Neoprene Rubber Black
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/sqm |
| Thickness: | 0.45 Mm |
1000°F/550°C High Flexible Silicone Fiberglass Fabric Used In Heat Insulation
| Service Temperature: | 1000°F/550°C |
|---|---|
| Base Fiber: | Fiberglass |
| Coating: | Two Sided Silicone Rubber |
32oz. Both Side Silicone Coated Fiberglass Cloth For Welding Blanket And Flexible Connector
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 32 Oz./Sq.Yd. |
| Thickness: | 0.032 Inches |
0.72mm Red Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Ductwork Connector Material
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 960gsm |
| Thickness: | 0.72mm |
Fabric Air Distribution Ducts PU Coated Fabric For Flexible Connector 460g Welding Blankets Perforable
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Fire Resistant PU Coated Fiberglass Fabrics M0 0.41mm 460g Flexible Duct Cloth Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
1.3mm Bulk Woven 7628 Fiberglass Cloth Flexible Heat Insulation Roll Engine Exhaust Pipe Covers
| Application: | Engine Exhaust Pipe Covers |
|---|---|
| Weight: | 1000g/sq.mtr |
| Working Temperature: | 550 C |

