All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 280 Products.
Fire Barrier Material High Temperature Fiberglass Fabric 980g Graphite Coated Cloth Smoke Door Flexible Compensators
| Weight: | 980g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550mm 2000mm |
| Thickness: | 1mm |
Waterproof Flexible Good Chemical/Heat Resistant PU Coated Fiberglass Fabric Fireproof Cloth for Camping Tents
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.21mm |
Silicone Coated Fiberglass Fabric 400 g/sqm -50C to 500C Fire Retardant
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Flame Retardant Silicone Coated Fiberglass Fabric with Temperature Resistance -50°C to 500°C and 400 g/sqm Weight
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Flexible Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric with 260℃ Continuous Thermal Protection 0.3 mm Thickness and 400 g/sqm Weight
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Flexible Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric with 260℃ Continuous Thermal Protection 0.3 mm Thickness and 400 g/sqm Weight
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
High Temperature Resistant Graphite Coated Glass Cloth Abrasion Resistant Cloth For Welding Curtains & Covers
| Features: | Excellent Heat Resistance, Good Abrasion Properties |
|---|---|
| Coating: | Graphite |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fiberglass Fabric Graphite Woven Roving For Welding Curtains & Covers
| Features: | Excellent Heat Resistance, Good Abrasion Properties |
|---|---|
| Coating: | Graphite |
| Alkali Content: | Alkali Free |
600g High Temperature Resistance Silica Fabric For Fabric Duct Connector
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Weave Type: | 8H Satin |
High Temperature Fiberglass High Silica Glass Fiber Fabric For Not Burning
| Material: | 100% Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silica Coated |
| Yarn Type: | E-glass |

