All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 280 Products.
Silicone Coated Fiberglass for expansion joints
| Product Name: | Twill Woven 0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
Stress Relief Vibration Black Neoprene Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Temperature Resistance: | -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 600 G/m2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Pu Coated Waterproofing Fiberglass Cloth Roll For Fabric Expansion Joint
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 490g/sqm |
|---|---|
| Standard Width / Width / Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness / Standard Thickness / Thickness: | 0.43mm |
Flexible Thermal Fireproof Material Pu Coated Fiberglass Fabric flexible duct connector
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Good resistan Neoprene Black Fiberglass Fabric Chemical Resistant Fabric For Flexible Duct Connector
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Silicone rubber coated fiberglass fabric RESISTANT FABRIC EXPANSION JOINT CLOTH
| Weight/Weight Per Sqm/square/Unit Weight/ Total Weight/ Nominal Weight: | 13.5 Oz/sq.y Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Vermiculite Coated Fiberglass Fabric For Flexible Compansator
| Nominal Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550mm |
| Nominal Thickness: | 1.4mm |
0.77mm PU Coated Fire Curtains Fabric Air Distribution Ducts
| Weight: | 620g/sqm Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.77mm |
13.5OZ 0.017Inch Fireproof Fiberglass Cloth For Expansion Joints , Woven Glass Cloth
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1300mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
PU Impregnated Cloth Rubber Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |

