All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ flexible expansion joint ] match 280 Products.
Easy to cut, no flyer Silicone Coated Fiberglass for Welding protection, thermal insulation, expansion joint, etc
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Temperature Silicone Coated Fiberglass Fabric For Flexible Connector
| Base Fabric And Weave: | Fiberglass/plain Weave |
|---|---|
| Weight: | 17.0 Oz. Yd. ±10% |
| Thickness: | 0.015˝ ±10% |
Fireproof Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Flexible Duct Cloth Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Flexible Heat Resistant Silicone Coated Fiberglass Fabric with 260℃ Continuous Thermal Protection 0.3mm Thickness and 400 g/sqm Weight
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Flexible Silicone Coated Fiberglass Fabric with 1 / 1.2 / 1.5 Meter Width and 50 m / 100 m Roll Length for High Temperature Applications
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
Flexible Weatherproof Water Repellent Silicone Coated Fiberglass Fabric for Thermal Barrier Applications
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 400 G/sqm |
| Thickness: | 0.3 Mm |
silicone fabric is made of high-quality silicone and glass fiber fabric for Fabric expansion joints, fabric ductwork
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
0.4mm Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth For Fabric Expansion Joints,Welding Fire Blankets
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Type: | C-Glass |
Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Thermal Fireproof Material flexible fireproof material
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric Used In Flexible Fabric Connector
| Material: | 400g/sqm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |

