All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ ptfe fiberglass thermal insulation fabric ] match 233 Products.
Heat Insulation Pillow 0.5mm PTFE Coated Glass Fibre Fabric
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | 250C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Flame Resistance Fabric Silicone Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant Silicone Rubber Coated Fiberglass Fabric
| Product Name: | 0.4mm Fire Retardant Material Silicone Impregnated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Keyword: | 0.4mm Silicone Coated Fiberglass Fabric |
| Coating: | Silicone |
High Temperature Thermal Insulation Silicone Coated Fiberglass Cloth Fireproof
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Artisan Non Stick Silicone Fireproof Fiberglass Cloth Materials For Tank Sealing
| Product Name: | Fiberglass Fabric Materials For Floating Roof Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
High Temperature Insulation Fabrics For Turbine Blankets In Offshore Project
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Industrial Fire Blanket Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.6mm |
Custom Size PTFE Coated Fiberglass Cloth Manufacturer PTFE Coated Fabrics
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Thickness: | 0.45mm |
Silicone fiberglass fabric for thermal Insulated jackets thermal insulation covers
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Silicone coated fiberglass fabric for Thermal Insulation Cover Blankets Mattress Pads
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |

