All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ ptfe fiberglass thermal insulation fabric ] match 236 Products.
1 Mm Thickness Cloth Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Hose In The System
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
1 Mm Thickness Expansion Joint Cloth Silicone Coated Fiberglass Fabric OEM
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
Fiberglass Welding Blankets For Curtains In The Machine Shop, As Drop Cloths, Insulation Mats And As Machine Covers
| Coating: | Double Sided PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Silicone Coated Heat Reflective Resistant Retaining Material
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber, Or No Coating |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
High Temperature Heat Insulation Fire Proof Silica Glass Fiber Blanket Cloth
| Unit Weight: | 18 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1 Yard |
| Standard Thickness: | 0.025 Inch Fiberglass Cloth |
High Silica Cloth 18oz Welding Blanket Roll High Temperature Resistant 1000C Heavy Duty
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.65mm 0.025inch |

