All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ ptfe fiberglass thermal insulation fabric ] match 236 Products.
1.25mm Fire Protection High Temperature Fiberglass Cloth Silicone Coated
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
0.65mm Foil Aluminized Fiberglass Fabric Flame Resistant Fabric Fiber Glass Safety Apron
| Color: | Silver |
|---|---|
| Application: | Welding Safety Apron |
| Thickness: | 0.65mm |
1.25mm Fire Protection High Temperature Fiberglass Cloth for Fire curtains & doors
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
1000c High Temperature Resistant High Silica Glass Fiber Cloth Fabric
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
580g Ptfe Coated Fiberglass Fabric China Single Side For Heat Resistant Blanket
| Nominal Weight: | 580g/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m |
| Nominal Thickness: | 0.43mm |
Heat Retardant High Temperature Fiberglass Cloth 2250g Graphite Coated Turbine Blankets
| Weight: | 2250g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 2.5mm |
Brown High Temperature Fiberglass Cloth 0.65mm Extreme For Fireproof Curtain
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
High Temperature Fiberglass Cloth For Expansion joints and High-temperature insulation
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
2.5mm Flame Retardant High Temperature Fiberglass Cloth 66OZ Graphite Coated Fiberglass Fabric Roll
| Unit Weight: | 66 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.098 Inch |
12H Satin High Silica Fabric Fiberglass Cloth 1200g Welding Protection Blanket Fire Barrier
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |

