All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ ptfe fiberglass thermal insulation fabric ] match 233 Products.
High silica fiberglass for Welding and fire protection
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
1200g Silca High Temperature Fiberglass Cloth 12H Satin For Welding Protection Blanket
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.3mm |
High Silica Fiberglass Cloth For Coating With Different Elastomers And Polymers
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |
China Manufacturer Good Quality 0.7mm Fireproof High Silica Fiberglass Fabric
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
Crowfoot Silica High Temperature Fiberglass Cloth 36OZ For Heavy Duty Welding Curtain
| Unit Weight: | 36oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness / Nominal Thickness: | 0.037inch |
High Silica Fiberglass Cloth Heat Resistant 18OZ Silica Cloth Smoke Door Heat Insulation Pad
| Unit Weight: | 18oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.024inch |
SUNTEX 36 OZ High Temperature Fiberglass Cloth Flame Resistant Barrier Silica Cloth
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
1 Mm Thickness Cloth Silicone Coated Fiberglass Fabric Flexible Hose In The System
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
1 Mm Thickness Expansion Joint Cloth Silicone Coated Fiberglass Fabric OEM
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 500 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
Fiberglass Welding Blankets For Curtains In The Machine Shop, As Drop Cloths, Insulation Mats And As Machine Covers
| Coating: | Double Sided PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |

