All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 894 Products.
550C High Temperature Resistant PU Coated Fiberglass Cloth Roll 0.7mm Fire Protection
| Unit Weight: | 21.20 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.028 Inch |
High Temperature Resistant Fabric Expansion Joint Cloth PU Coated Fiberglass M0 0.41mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
12H Satin High Silica Fabric Fiberglass Cloth 1200g Welding Protection Blanket Fire Barrier
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
High temperature resistance Black Neoprene Coated Glass Cloth For Flexible Connector
| Temperature Resistance: | From -50 C To 550 C |
|---|---|
| Weight: | 500 G/M2 |
| Thickness: | 0.35 Mm Or OEM |
Factory Direct Sales Flame Retardant Waterproof Silica Fiber Glass Fabric
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Flame Retardant Material High Temperature Fiberglass Fabric 1mm Graphite Coated Black Fiberglass Fabric
| Nominal Weight: | 1150g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 1mm |
Brown High Temperature Fiberglass Cloth 0.65mm Extreme For Fireproof Curtain
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
Heavy Duty Vermiculite Coated Fiberglass Industrial Welding Fire Blanket Roll 800 C Resistance
| Weight: | 1070 G/sq.m |
|---|---|
| Size: | 1000mm |
| Diameter: | 1.4mm |
Exhaust Insulation Kit High Temperature Fiberglass Cloth Welding Blanket 1100g
| Weight: | 1100g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.4mm |
0.65mm M0 Certificate Fire Insulation Welding Blanket Roll PU Coated Fiberglass
| Weight: | 690g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm |
| Thickness: | 0.65mm |

