All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ coated industrial fiberglass fabric ] match 869 Products.
1mm Thick Both Side Silicone Rubber Coated Fabric Expansion Joint Material For Heat / Cold Insulation
| Weight: | 32 OZ |
|---|---|
| Thickness: | 0.95 Mm |
| Width: | 1.5 M |
Factory Direct Wholesale Price Silicone Coated Fiberglass Cloth Advanced Technology Quality Assurance
| Coating: | One Or Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weave Tape: | Twill , Satin, Or Plain |
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
Fiberglass Fireproof Retardant Heavy Duty Welding Fiber Glass Camping Fire Blanket Fiber
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Technique: | Weaving And Sewing |
| Size: | 1m*1m,1.2m*1.2m,1.2m*1.8m,1.5m*1.5m,1.8m*1.8m,2.0m*2.0m |
Fire Extinguishing Blanket Kitchen Household Thickened Fire Blanket Escape Glass Fiber Fire Blanket
| Thickness: | 0.2 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | PU Fibreglass |
| Surface Treatment: | PU Coated |
1.2x1.2m Standard Emergency Fire Retardant Protection Heat Insulation Fiberglass Fire Blanket
| Thickness: | 0.4 Mm~3mm |
|---|---|
| Material: | 100% Fiberglass |
| Technique: | Weaving And Sewing |
17 Oz Salmon Welding Curtains & Blanket
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
0.8mm 1.5mm High Temperature Thermal Insulation Silicone Glass Fabric Cloth For Welding Protection Blanket Fire Curtains
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
16 Mil Double Side Splatter Guard Welding Blanket and Fireproof Blanket for Industrial Protection
| Material: | Acrylic Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Fabric Weight: | 17 Oz./sqyd (580 Gm/sq.m) |
| Color: | Salmon |
Fire Retardant Welding Blanket with Splash Proof and Spark Proof Features in 1m to 1.55m Widths for Industrial Use
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Black Fiberglass Welding Blanket with 1200°C Protection 0.41mm Thickness and 1m to 1.55m Width Options
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |

