All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ ptfe fiberglass thermal insulation fabric ] match 236 Products.
Heavy Duty Welding Protection Blanket Fiberglass High Temperature Fabric Cloth 2.6mm Graphite Coated
| Nominal Weight: | 1150g/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm |
| Nominal Thickness: | 2.6mm |
Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth For Fabric Expansion Joint
| Material: | Silicone Fiberglass |
|---|---|
| Alkali Content: | Medium |
| Yarn Tape: | C-glass |
Thermal Insulation Twill/satin/plain Weave Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth/fabric For Expansion Joints
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content:: | Alkali Free |
| Weave Type: | 8H Satin, Or Customized |
Heat Reflective Silver Aluminum Fiberglass Cloth Laminated Glass Fiber Fabrics For Fire Blankets
| Weight: | 650 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 Mm |
| Color: | Silver |
Silica Fiberglass Fabric High Temperature Fiberglass Cloth for different surface treatment
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
High Silica Glass Fiber 200gsm Fiberglass Cloth Fireproof Fabric For Welding
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
18oz Silica 0.6mm Industrial Fire Blanket Roll Safety Cloth For Fire Barrier Thermal Insulation Jacket
| Weight: | 600g/sqm |
|---|---|
| Industrial Fire Blanket Roll Width: | 920mm |
| Thickness: | 0.6mm |
PTFE Coated Fiberglass Fabric for High Temperature Resistance For Thermal Insulation
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Thickness: | 0.45mm |
Non - Stick PTFE Fiberglass Cloth 1000 - 2000mm /0.45mm thickness Width For Thermal Insulation
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Thickness: | 0.45mm |
Silicone Coated Glass Fibre Fabric for Insulation Cover Insulation Pad Industrial Thermal Cover
| Material: | Aluminum-foil,glassfiber And High Temperature Resistance Cloth |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |

