All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 899 Products.
Black 30oz Twill Fire Resistant Fiberglass Fabric For Welding Curtain Cloth
| Color: | Black |
|---|---|
| Application: | Welding Protective Blanket |
| Thickness: | 1mm |
High Temperature Thermocovers Ptfe Coated Glass Fabric 1 Side 17OZ Fire Barrier
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
High Temperature Resistance Ptfe Coated Fiberglass Cloth For Industrial Curtains
| Total Weight: | 580 G/sq.meter |
|---|---|
| Total Width: | 1000mm 1550m |
| Total Thickness: | 0.43mm |
Fiberglass Cloth/Fabric Coated with PU Material for Welding Protection Flame Retardant Fabric For Heat Shield Covers
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 460 G/sqm |
550 Degree High Temperature Resistance Fire Proof Safety Welding Protection Fiberglass Fire Blanket
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Air Distribution Ducts 0.21mm Black Fire Retardant Fabric Fiberglass Rolls Polyurethane 2 Sides Coating
| Unit Weight: | 32.35 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.047 Inch |
960 G Abrasion Resistant 550 C High Temperature Thermal Insulation Materials OEM Color
| Width: | 1.5 Meter |
|---|---|
| Color: | Red Or OEM |
| Brand: | Suntex |
Reflective Aluminum Foil Fiberglass Fabric For Flexible Connector Duct
| Thickness: | 0.4 Mm |
|---|---|
| Weight: | 470g/㎡ |
| Coating: | Aluminum Foil |
Good Mechanical Acrylic Fiberglass Fabric For Fire Blanket Welding Mattress
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Welding Blanket |
| Thickness: | 0.4mm |
Professional Factory Made Glass Fiber Cloth Coated Pu Coated Fiber Glass Fabric
| Unit Weigh: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |

