All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 896 Products.
Heat Resistant Panel Ptfe Coated Fiberglass Cloth 0.45mm Fire Screen Fittings And Flange Covers
| Weight: | 610g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.45mm |
Fire Barrier Material High Temperature Fiberglass Fabric 980g Graphite Coated Cloth Smoke Door Flexible Compensators
| Weight: | 980g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550mm 2000mm |
| Thickness: | 1mm |
Silicone Fiberglass Fireproofing Fabrics Used In Fiberglass Welding Curtain
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
One-sided/two-sided coating with silicone rubber Silicone fabric For Fabric flexible connector
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Temperature Coated Fiberglass Silicone Cloth Thermal Insulation Fireproofing
| Coating: | Silicone Rubber On Both Side |
|---|---|
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
| Color: | Blue |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Fiberglass Cloth Roll
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Good Weave Setting PU Coated Glass Fabric for high temperature applications smoke and fire curtains
| Weight: | 470g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
0.4mm Silicone Coated Fiberglass For Removable Thermal Insulation Blankets
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Temperature Thermal Insulation Silicone Glass Fabric Cloth For Welding Protection,Fire Curtains
| Material: | Glass Fibre Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fire Retardant Silicone Coated Fiberglass Sleeving 100% E - Glass Yarn
| Diameter: | 30mm |
|---|---|
| Temp. Resistance: | From 250 C To 550 C |
| Yarn: | 100% E-glass |

