All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 899 Products.
High chemical stability Black Expansion Joint Chemical Resistant Fabric Neoprene Coated Fiberglass
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
Fiberglass Fire Curtain PU Coated Fiberglass Fabric For Air Distribution System Yellow Green Shade For Welding
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Silicone Coated Fiberglass For Equipment Covers Turbine Covers
| Weight: | 560 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Easy To Be Holed Sewn Fabricated Acrylic Coated Fiberglass For Fire Resistant Curtain
| Temperature: | 550 C Degree |
|---|---|
| Application: | Fire Protective Roll,Smoke Curtain |
| Working Place: | Hospital Fire Control |
High chemical stability Black Expansion Joint Chemical Resistant Fabric Neoprene Coated Fiberglass
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 550 C Degree |
|---|---|
| Weight: | 600 G/M2 |
| Thickness: | 0.45 Mm |
High Temperature Resistant Fabric Fabric Compensators PU Coated Fiberglass M0 0.41mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
1000c High Temperature Resistant High Silica Glass Fiber Cloth Fabric
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Two Side Silicone Impregnated Fiberglass Fabric For Insulation Pads
| Weight: | 560 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.42 Mm |
| Color: | Silver Grey |

