All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ abrasion resistant coated fiberglass fabric ] match 896 Products.
Red 0.4mm Fiberglass Welding Cloth Fire Resistant Bulk Fiberglass Cloth Roll
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Welding Blanket |
| Thickness: | 0.4mm |
PU Coated Glass Cloth For Welding Blanket Fabrication 32oz Welding Blanket
| Nominal Weight: | 690g/sq.meter |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1550mm 2000mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
High Temperature Resistance Silicone Coated Fiberglass Cloth for Heat Resistant Insulation
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 580 G/sqm |
Fireproof High Temperature Silicone Coated Fiberglass Cloth For Welding Blanket
| Coating: | Silicone Rubber On Both Side |
|---|---|
| Temperature Resistance: | From -50 C Degree To 500 C Degree |
| Color: | Blue |
Thermal Insulation Fireproof Fiberglass Silicone Rubber Fabric For Welding Protection
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
silicone fabric is made of high-quality silicone and glass fiber fabric for Fabric expansion joints, fabric ductwork
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Silica Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU / Acrylic / Vermiculite Heat Resiatant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Red Medium Duty Industrial Fire Blanket Roll Material Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Temperature Resistance: | -50C -500C |
|---|---|
| Weight: | 1080 G/sqm |
| Thickness: | 0.9 Mm |
High Temperature Cloth PU Coated Duct Cloth Fabric Fire Barrier 0.21mm Red Fire Retardant
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000mm |
| Thickness: | 0.21mm |
Two Sides Silicone Coated Fiberglass- Welding Blanket Factory
| Coating: | Two Sides Silicone Rubber |
|---|---|
| Weight: | 140gsm To 3000gsm |
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |

