All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Silver Heat Reflective Aluminum Fiberglass Cloth For Flexible Hose Fabricating Purpose
| Weight: | 470 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 Mm |
| Color: | Silver Grey |
Silicone Coated Fiberglass Fabric
| Weight: | 120gsm To 3000gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
Anti Static High Quality PTFE Coated Fiberglass Fabric High Temperature Resistant Glass Fiber Fabric
| Weight: | 580g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.43mm |
Grey Polyurethane Fiberglass Cloth Anti Heat Flame Retardant Silicone Coated Glass Fiber Cloth For Fireproof curtain
| Material: | Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fiberglass Cloth Coated Silicone PU Glass Fiber Fabric
| Base Material: | Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Type: | E-Glass |
Fire Resistant Fiberglass Welding Blanket For Work Shop Safety Protection With Thick 0.8mm 1.0mm 1.5mm
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Technique: | Weaving And Sewing |
| Thickness: | 0.2mm~3mm |
Good anti-abrasion, PTFE Coated Fiberglass Fabric
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Anti-static Fiberglass Fabric Materials For Floating Roof Seal
| Product Name: | Fiberglass Fabric Materials For Floating Roof Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |
Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU Heat Resiatant high temperature fiberglass cloth
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
Fire Resistant Fiberglass Cloth Colorful Silicone Coated Fiberglass Fabric Fireproof
| Product Name: | Fire Resistant Fiberglass Cloth For Floating Roof Tanks Seal |
|---|---|
| Material: | Coated Fiberglass Fabric |
| Yarn Type: | E-Glass |

