All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Thermal Insulation Silicone Coated Glass Fabric For Welding Covers,Valve Pipe Flange Insulation Cover
| Weight: | 120gsm To 3000gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |
Heat Resistant Panel Ptfe Coated Fiberglass Cloth 0.45mm Fire Screen Fittings And Flange Covers
| Weight: | 610g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.45mm |
High Silica Fiberglass Fabric Coated Silicone / PU / Acrylic / Vermiculite Heat Resiatant
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 510 G/sqm |
High Temperature Thermocovers Ptfe Coated Glass Fabric Fire Barrier Thermal insulation pad
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
0.4 mm fire resistant durable PU coated glass fiber fabrics for fire protection system,M0 certificate
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Blue / Black |
Fiber Glass Anti Fire Curtain Material PU Silicone Coated Fire Resistant Fiberglass Fabric
| Weight: | 17oz / Sqyd |
|---|---|
| Thickness: | 17mils |
| Color: | Red Or Grey |
High Silica Glass Fiber 200gsm Fiberglass Cloth Fireproof Fabric For Welding
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |
EN-13501 Fireproof Fiberglass Fabric For Fire Curtains Smoke Curtains
| Base Material: | Fiber Glass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fireproof Fiberglass Fabric For 18 oz. heat treated fiberglass curtains
| Base Material: | Fiber Glass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |
Fireproof Fiberglass Fabric For Fire Curtains Smoke Curtains
| Base Material: | Fiber Glass Cloth |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Yarn Tape: | E-glass |

