All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric for Expansion Joints Water
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Heat And Cold Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 0.4mm For Air Distribution Ducts M0
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
Green Single side PU(Polyurethane) Coated Fiberglass Fabric
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
High Temperature Heat Resistant coated fiberglass cloth PTFE coated fiberglass fabric in different color
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Heat Resistant Insulation Silicone Rubber Coated Fiberglass Cloth/fabric For Door/curtain/expansion Joint/welding
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
Heatproof Fabric PU Coated Fabric 0.7mm Glass Fiber Fire Blanket Material Smoke Curtains
| Unit Weight: | 20.29 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1200mm |
| Standard Thickness: | 0.028 Inch |
0.4mm Air Distribution PU Coated Fiberglass Fabric Flame Retardant M0 Certificate
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |
Fiberglass Cloth/Fabric Coated with PU Material for Pipe Fabric Soft Connection
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Fire Resistant Fireproof Fabric Roll Cloth PU Coated Fiberglass Fabric for Fire Blanket Material Blind Cutting Welding
| Coating: | Two Side Silicone Rubber |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Fire Resistant Fiber Glass Fabric Water And Oil Resistant PU Coated Fabric For Fire&smoke Curtains
| Coating: | Polyurethane |
|---|---|
| Weight: | 460g/sqm |
| Thickness: | 0.4mm |

