All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
PU Glass Fabric Coating Side One Side Or Both Side for high temperature expansion joints
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 620gsm |
| Thickness: | 0.77mm |
High Strength PU Coated Fiberglass Fabric For Fabric Expansion Joint
| Coating: | One Side Polyurethane Coated |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Thermal Insulation Cover Fiber Glass Cloth Coated With Polyurethane
| Weight: | 1070g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
Fire Retardant PU Coated Waterproofing Fiberglass Cloth Fire Resistant Fabric PU Coated Glass Fiber Fabric High Quality
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
High Temperature Resistant High Silica PU Coated Fiberglass Flame Retardant Fabric for Fire Curtain
| Weight: | 460 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.41 Mm |
| Color: | Grey |
Fire Retardant PU Coated Waterproofing Fiberglass Cloth Fire Resistant Fabric
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1550mm |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
High Temperature Resistant Fabric Fabric Compensators PU Coated Fiberglass M0 0.41mm
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
PU Coated Fiberglass Fabric for high temperature welding blankets
| Unit Weight: | 20.29 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1200mm |
| Standard Thickness: | 0.028 Inch |
PU Coated Fiberglass Fabric for high temperature Fiberglass Welding Blanket
| Unit Weight: | 20.29 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1200mm |
| Standard Thickness: | 0.028 Inch |
Good Abrasion Abrasion Resistance PU Coated Fiberglass Cloth for Welding Blanket
| Weight: | 120gsm To 3000gsm |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm To 3mm |
| Weave Type: | Twill , Satin, Or Plain |

