All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Fireproof PU Coated Fiberglass Fabric one Sided For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
High Temperature Fabric Acrylic Silicone Pu Pvc Coated Fiberglass Fabric Cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
Professional Safety Pu Coated Fiberglass Fabric Fire Blanket Heat Insulation
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Black 600C PU Coated Fiberglass Fabric Insulating Properties
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Unit Weight: | 13.5 Oz/sq.y |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric for Expansion Joints Water/Heat Resistant Glass Fiber Cloth Manufacturer
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |
High Temperature Resistant Glass Fiber Cloth Fabric 460g/m2
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
Twill Woven High Temperature Resistant Glass Fiber Cloth Fabric
| Weave Type: | Twill Woven,plain Woven Or Customized |
|---|---|
| Alkali Content: | Alkali Free |
| Surface Treatment: | Polyurethane(PU) Coated |
Wholesale Customized Double Sided PU Coated Fiberglass Fabric Of Thermal Insulation
| Yarn Type: | C-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Middle |
0.41mm Thickness PU Coated Fiberglass Fabric Two Sides Alkali Free
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm Thickness |
Fireproof Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant Thermal Insulation
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |

