All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Most Popular Fabric Fibreglass E Glass Cloth Pu Coated Fiber Glass Fabric
| Unit Weigh: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Fireproof Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth for welding drapes Welding Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Fireproof Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Flexible Duct Cloth Fabric
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth For Welding Blankets Welding Curtains
| Weight: | 460g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1300mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.41mm |
Water Repel Properties PU Coated Fiber Glass Cloth for Welding blankets, fire blankets
| Name: | Polyurethane Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Temperature Resistance: | -50 C Degree To 550 C Degree |
| Weight: | 460gsm |
Pu coated fiber glass fabric insulation fireproof silicone rubber coated fiberglass cloth
| Name: | PU Coated Fiberglass Cloth |
|---|---|
| Weight: | 1070gsm |
| Thickness: | 1.2mm |
Professional Factory Made Glass Fiber Cloth Coated Pu Coated Fiber Glass Fabric
| Unit Weigh: | 13.5 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.017 Inch |
Waterproof PU Coated Fiber Glass Cloth Fireproof PU Coated Fiber Glass Cloth Insulation Mattress Insulation Blanket
| Alkali Content: | Alkali Free |
|---|---|
| Yarn Type: | E-Glass |
| Thickness: | 0.41mm |
Factory Direct Sales Flame Retardant Waterproof Silica Fiber Glass Fabric
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Silica Fiber Glass Fabric for silica welding blankets silica welding curtains
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |

