All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Anti-fiber Fraying Polyurethane Coated Glass Fabric for Fiberglass Welding Curtain
| Unit Weight: | 13.53 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
Thermal Insulation Fireproof Silicone Coated Glass Fabric For Fire Covers
| Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Fiberglass Cloth Width: | 920mm |
| Thickness: | 1.25mm |
High Temperature Thermocovers Ptfe Coated Glass Fabric 1 Side 17OZ Fire Barrier
| Unit Weight: | 17 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1520mm 1550m |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |
1000c High Temperature Resistant High Silica Glass Fiber Cloth Fabric
| Nominal Weight: | 1200g/sqm |
|---|---|
| Nominal Width: | 920mm |
| Nominal Thickness: | 1.25mm |
PU Impregnated Cloth Rubber Coated Fiberglass Fabric For Expansion Joint
| Name: | PU Coated Fiberglass Fabric |
|---|---|
| Coating: | One Side |
| Weight: | 620gsm |
0.65mm Foil Aluminized Fiberglass Fabric Flame Resistant Fabric Fiber Glass Safety Apron
| Color: | Silver |
|---|---|
| Application: | Welding Safety Apron |
| Thickness: | 0.65mm |
Plain / Twill PU Coated Fiberglass Fabric For Curtain Fabric Fire Protection 0.21mm Thickness Compensator Cloth
| Weight: | 220g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 0.21mm |
Fireproof Polyurethane (PU) Coated Fiberglass Cloth Heat Protection Thermal Insulation
| Yarn Type: | C-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Middle |
Heat And Cold Resistant PU Coated Fiberglass Fabric 0.4mm For Air Distribution Ducts M0
| Thickness: | 0.40mm |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2±10% |
| Width: | 1000mm, 1200mm, 1500mm 1520mm 1550mm 2000mm |

