All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ pu coated fiber glass fabric ] match 116 Products.
Fire Resistance Waterproof Polyurethane / PU Fiber Glass Cloth For Welding Blanket & More
| Yarn Type: | C-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Middle |
Fireproof Polyurethane PU Coated Fiberglass Fabric Fire Resistant Thermal Insulation
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Satin Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
High Temperature Fire Resistant Fiberglass Fabric Durable Polyurethane Coated
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
Industrial Design Style Air Duct Fabric Reduced Noise Flame Retardant with Leak-Free Insulation for Gym Basement
| Yarn Type: | E-Glass |
|---|---|
| Weave Type: | Twill Woven Or Plain Woven Or Customized |
| Alkali Content: | Alkali Free |
2 Sided Ptfe Coated Fiberglass Fabric With Crowfoot Pattern
| Standard Weight: | 20oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Heat Retardant High Temperature Fiberglass Cloth 2250g Graphite Coated Turbine Blankets
| Weight: | 2250g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 2.5mm |
Fiberglass Fireproof Retardant Heavy Duty Welding Fiber Glass Camping Welding Blankets Cutains and Screens
| Alkali Content: | Medium Alkali |
|---|---|
| Technique: | Weaving And Sewing |
| Size: | 1m*1m,1.2m*1.2m,1.2m*1.8m,1.5m*1.5m,1.8m*1.8m,2.0m*2.0m |
Heat Reflective Silver Aluminum Fiberglass Cloth Laminated Glass Fiber Fabrics For Fire Blankets
| Weight: | 650 G/sqm |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 Mm |
| Color: | Silver |
14 microns Aluminum Foil Fiberglass Cloth Fire Insulation Blanket Glass Fiber Fabric
| Color: | Silver |
|---|---|
| Application: | Fire Blanket |
| Weight: | 13.2oz/yd2 |
Polyurethane Coated Glass Fiber Smoke Cloth for Fiberglass Welding Curtain Fiberglass Welding Blankets
| Unit Weight: | 13.53 Oz/sq.y |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm |
| Standard Thickness: | 0.016 Inch |

