All Products
-
Silicone Coated Fiberglass Fabric
-
Fire Resistant Fiberglass Fabric
-
High Temperature Fiberglass Cloth
-
PU Coated Fiberglass Fabric
-
PTFE Coated Fiberglass Fabric
-
Aluminum Foil Fiberglass Cloth
-
Heat Resistant Fabrics
-
Welding Blanket Roll
-
Fire Curtain Fabric
-
Thermal Insulation Fabric
-
Industrial Fire Blanket Roll
-
Fabric Expansion Joint Cloth
-
Heat Reflective Fabric
-
Woven Fiberglass Cloth
-
Chemical Resistant Fabric
-
Fiberglass Tape Rope Sleeve
-
Fire Pit Mat
-
Jacky HuangThey are a trust partner truly. They deliver goods fast with satisfying quality.And they are professional in high temperature textiles, always contribute for different projects. -
MS. HandeWe have been working with Suntex for over 10 years, they keep quality stable always. They treat every single request of us seriously. It's happy to work together with them anyway.
Keywords [ thermal insulation fabric for jackets ] match 600 Products.
Engine Exhaust Pipe Covers PTFE Coated Fiberglass Fabric 20OZ Fireproof Curtain E Glass Cloth
| Standard Weight: | 20oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Standard Thickness: | 0.017inch |
Good anti-abrasion, PTFE Coated Fiberglass Fabric
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Temperature Resistant PTFE Coated Fiberglass Fabric PTFE Teflon Fabric Sheet for Heat Press Transfer
| Total Weight: | 580 G/sq.meter |
|---|---|
| Total Width: | 1000mm 1550m |
| Total Thickness: | 0.43mm |
PTFE Coated Fiberglass Fabric With Excellent Abrasion Resistance Tensile Strength
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
SUNTEX PTFE Coated Fiberglass Fabric
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
Black Fire Retardant Blanket Glass Fiber Roll Compenstor Cloth 1.2mm Thermal Insulation Roll
| Weight: | 1100g/sqm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Thickness: | 1.2mm |
Crowfoot Silica High Temperature Fiberglass Cloth 36OZ For Heavy Duty Welding Curtain
| Unit Weight: | 36oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness / Nominal Thickness: | 0.037inch |
Heat Retardant Door PTFE Coated Fiberglass Fabric for Smoke curtain and fire cutain
| Nominal Weight: | 610 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 1000mm 1520mm 1550m 2000m |
| Nominal Thickness: | 0.45mm |
China Manufacturer Good Quality 0.7mm Fireproof High Silica Fiberglass Fabric
| Unit Weight: | 36 Oz/sqy |
|---|---|
| Standard Width: | 1yard |
| Standard Thickness: | 0.053inch |
High Temperature Fiberglass Cloth For Expansion joints and High-temperature insulation
| Nominal Weight: | 600 G/sq.m |
|---|---|
| Nominal Width: | 920 Mm |
| Nominal Thickness: | 0.65mm |

